Potřebuji pomoc

Žádost o finanční podporu

šipka-vpravo

Prostřednictvím Úřadu práce můžete žádat o mimořádnou finanční pomoc na úhradu základních životních potřeb. Vyplácena je také humanitární dávka ve výši 5000 Kč.

Nabídky materiální pomoci, dopravy, tlumočení apod.

šipka-vpravo

Na webu pomahejukrajine.cz najdete nejrůznější formy pomoci včetně tlumočení, právní pomoci, ubytování, doučování, dopravy, pomoci s úřední administrativou a podobně.

Psychologická pomoc

šipka-vpravo

Válka a krizová situace přináší lidem velkou psychickou zátěž. Připravili jsme pro vás adresář psychologické pomoci v ČR, seznam terapeutů pro lidi zasažené válkou, ale i materiály pro české pedagogy, aby o aktuálním konfliktu i situaci občanů Ukrajiny uměli komunikovat s dětmi.

Mobilní aplikace Smart Migration

šipka-vpravo

Mobilní aplikace Smart Migration vám poskytne nejdůležitější informace, odpovědi na otázky a řešení životních situací, které nastávají po příjezdu do Česka. Zatím je dostupná pro telefony s operačním systémem Android na Google Play.

Pomoc s integrací

šipka-vpravo

Integrační centra seznamují cizince se specifiky českého prostředí, se zdejší kulturou, hodnotami a s řešením každodenních problémů. Přispívají ke snadnějšímu začlenění cizinců do české společnosti.

Advokátní nebo právnická pomoc

šipka-vpravo

Řada právníků a advokátů nabízí bezplatnou pomoc občanům Ukrajiny, kteří do ČR přišli v souvislosti s válečným konfliktem. Česká advokátní komora připravila jejich seznam.