Navštivte Krajské asistenční centrum pomoci KACPU

žárovka

Jako Ukrajinci přijíždějící do ČR se zde můžete registrovat, požádat o dočasnou ochranu, která nahradila vízum strpění, zajistit si zdravotní pojištění či získat informaci o zaměstnání. Je vám poskytnuta asistence při případném zajištění ubytování a další pomoc.

Doporučujeme navštívit KACPU, protože právě zde na jednom místě vyřídíte vše potřebné najednou. Budou vám k dispozici pracovníci cizinecké policie i Odboru azylové a migrační politiky (OAMP) spolu s pracovníky zdravotní pojišťovny (VZP) a Úřadu práce. Adresy KACPU v jednotlivých krajích najdete níže na této stránce.

Registrovat se můžete i na pracovišti cizinecké policie, speciální dočasnou ochranu zařídíte na pracovišti Odboru azylové a migrační politiky (OAMP) či také na cizinecké policii.

kalendář

Termín, dokdy se musíte registrovat, jsou max. 3 po příjezdu.

Doporučujeme přijít i s dětmi. Kdyby k provedení některých úkonů byla nezbytná jejich osobní přítomnost, nebudete se muset dostavit znovu. Pokud budete pro děti žádat o dočasnou ochranu bez jejich přítomnosti, je nutné s sebou mít jejich cestovní doklad nebo rodný list a fotografii pasového formátu. Žádné doklady, ani ty, se kterými přicházíte, ani které obdržíte od českých úřadů, prosíme nelaminujte.

upozornění

Od srpna provádějí registraci uprchlíků ve Středořeském kraji pracoviště OAMP Ministerstva vnitra a Odbory cizinecké policie, oddělené pobytové agendy.

Mladá Boleslav

OAMP i cizinecká policie:

Štefánikova 1304, 293 01 Mladá Boleslav

Příbram

OAMP i cizinecká policie:

Žežická 498, 261 01 Příbram